Ilustrace kuchaře se lžící balsamica

Z michelinských kuchyní k vám

České jablečné balsamico.
Z bio jablek, z dubové kádě.

Balsamico z bio jablek vyrábíme v Rosovicích. Hodí se do salátů, k sýrům i pečené zelenině. Vybrat si můžete také dárkové balení.

Vyrábíme
vlastníma rukama

Ruce při mytí zralé hrušky Ruka při práci s jablečnou drtí v lisu Ruce při zpracování tmavých bobulí Ruka držící koš lisu s vylisovanými jablky Ruce nad fermentujícími plody v dřevěné nádobě Ruční nabírání octa z nádoby Ruka na dřevěném víku venkovní fermentační nádoby Ruce na kameninové nádobě s poklicí
Používají Oceterii

Výběr špičkových kuchařů a restaurací, kterým naše balsamico dodáváme.

Martin ŠtanglŠtangl
1 michelinská hvězda
Otto VašákESSENS
1 michelinská hvězda
Radek KašpárekField
1 michelinská hvězda

E-shop

Ověřuji veřejnou nabídku…

Balsamico 2 + 1 zdarma v dárkové krabičce

Dárkové balení · 3 × 100 ml · celkem 300 ml

Balsamico 2 + 1 zdarma

Tři lahvičky balsamica z dubové kádě v dárkové krabičce.

Detail produktu

Skladem

438 Kč146 Kč / 100 ml
Ochutnávkový set v dárkové krabičce

Dárkové balení · 3 × 100 ml · celkem 300 ml

Ochutnávkový set

Balsamico, Citrocet a Ponzu Shoyu - od každého jedna lahvička 100 ml v dárkové krabičce.

Detail ochutnávky

Obsah: balsamico 100 ml, Citrocet 100 ml, Ponzu Shoyu 100 ml.

Skladem

389 Kč129,67 Kč / 100 ml
Uzlíček na balíček - dárek zabalený do květované látky furoshiki

Furoshiki · cca 70 × 70 cm · 1 ks

Uzlíček na balíček

Obal, který je zároveň dárkem. Vzorovaná látka ze směsi bavlny a hedvábí pro opakované balení dárků - bez lepicí pásky a jednorázového papíru.

Detail produktu

Vyprodáno

249 Kč249 Kč / ks
Citrocet · 3 × 100 ml v dárkové krabičce

Dárkové balení · 3 × 100 ml · celkem 300 ml

Citrocet · 3 × 100 ml

Tři lahvičky jablečného octa s bio citronovou šťávou v dárkové krabičce.

Detail produktu

Skladem

359 Kč119,67 Kč / 100 ml
Ponzu Shoyu · 3 × 100 ml v dárkové krabičce

Dárkové balení · 3 × 100 ml · celkem 300 ml

Ponzu Shoyu · 3 × 100 ml

Tři lahvičky sójové omáčky s jablečným octem a citrusovou šťávou v dárkové krabičce.

Detail produktu

Skladem

359 Kč119,67 Kč / 100 ml
Balsamico v krabičce, 100 ml

Dárkové balení · 1 × 100 ml

Balsamico v krabičce

Balsamico z dubové kádě v dárkové krabičce.

Skladem

219 Kč219 Kč / 100 ml
Citrocet v krabičce, 100 ml

Dárkové balení · 1 × 100 ml

Citrocet v krabičce

Jablečný ocet s citronovou šťávou v dárkové krabičce.

Skladem

130 Kč130 Kč / 100 ml
Ponzu Shoyu v krabičce, 100 ml

Dárkové balení · 1 × 100 ml

Ponzu Shoyu v krabičce

Sójová omáčka s jablečným octem a citrusovou šťávou v dárkové krabičce. Obsahuje sóju a lepek.

Skladem

130 Kč130 Kč / 100 ml
Lodní suchar v ruce a otevřená plechovka se suchary

Poctivá zásoba na cesty

Lodní suchary

Pevné a skladné trvanlivé pečivo s jednoduchým složením: mouka, voda a sůl. Balení obsahuje 4 kusy; alergenem je pšenice.

Na cestách: na túry, plavby a táboření; samotné nebo změkčené v polévce, čaji, kávě či vývaru.

Poctivá zásoba na cesty

Lodní suchary · 4 ks

Skladem (20 ks)

120 Kč30 Kč / ks
Václav a jeho maminka u venkovních dřevěných a kameninových nádob Oceterie Dřevo · kamenina · čerstvý vzduch

Čím se odlišujeme

Fermentujeme venku.
Ve dřevě a kamenině.

Jablečný ocet a balsamico vyrábíme v nádobách umístěných venku. Fermentujeme výhradně ve dřevě a kamenině - na čerstvém vzduchu, s divokými kmeny kvasinek a bakterií.

  1. 01

    Bio ovoce a měděná nádoba

    Mošt z bio jablek pomalu redukujeme na přímém plameni v měděné nádobě.

    Měděná nádoba nasvícená sluncem
  2. 02

    Výhradně dřevo a kamenina

    Pro kvašení nepoužíváme plast ani nerez. Přírodní nádoby jsou součástí výsledné chuti.

    Kameninové nádoby s dřevěnými víky v zahradě
  3. 03

    Fermentace venku na čerstvém vzduchu

    Nádoby procházejí přirozeným střídáním teplot a ročních období.

    Dřevěná káď a kameninové nádoby pod širým nebem
  4. 04

    Divoké kvasinky a bakterie

    Fermentaci vedou místní mikroorganismy z ovoce a okolního prostředí, nikoli laboratorně sjednocené kultury.

    Jablko v ruce před čerstvě sklizenými jablky

Nejen pro šéfkuchaře

Tisíce spokojených zákazníků.

Stejnou surovinu, která stojí v michelinských kuchyních, posíláme každý den i do těch domácích.

10+let poctivého řemesla
Výběrmichelinských restaurací
Tisícespokojených zákazníků
Podívejte se na náš Instagram
Ilustrace ženy s dárkem zabaleným do látky furoshiki
Čerstvé jablko v ruce nad sklizní jablek

O nás

Ocet zraje venku v sadu.

Vzniká z bio jablečné šťávy. Fermentuje v kamenině. Zraje v dubové kádi.

01

Cider z bio jablek

První rok necháváme kvalitní bio jablečnou šťávu přirozeně prokvasit.

02

Kameninová fermentace

Druhý rok pracují živé kultury bez průmyslového urychlování.

03

Dubová káď v sadu

Třetí rok získává ocet venku pod širým nebem jemnost, hloubku a charakter.

Divoké kmeny acetobakterií z našeho sadu, slunce, déšť i mráz dávají každé várce vlastní vůni a chuť. Jednotlivé várky se proto mohou vůní a chutí mírně lišit.

Časté otázky

Co chcete vědět o našem balsamicu?

Nenašli jste odpověď? Napište nám na oceterie@oceterie.cz.

Do jakých michelinských restaurací dodáváte?

Mezi restaurace, do kterých dodáváme, patří dvouhvězdičkový Restaurant Papilio šéfkuchaře Jana Knedly, jednohvězdičková restaurace Štangl Martina Štangla a jednohvězdičková restaurace ESSENS Otto Vašáka. Jde pouze o výběr našich spoluprací.

Čím se liší od běžného balsamica?

Vyrábíme ho z bio jablečné šťávy a dlouze zrajícího jablečného octa. Redukujeme na přímém plameni, fermentujeme ve dřevě a kamenině a zrajeme v dubové kádi. Bez karamelu, síření a umělých aditiv.

Jak balsamico používat?

Stačí několik kapek do salátů, dresinků a omáček nebo k pečené zelenině, masu, rybám a sýrům. Přidávejte ho postupně až do požadované chuti.

Jak ho nejlépe skladovat?

Na chladném a tmavém místě mimo přímé slunce. Balsamico není pasterované, obsahuje živou mateční kulturu a přirozeně se dále vyvíjí.

Je balsamico vhodné jako dárek?

Ano. Balsamico nabízíme i v dárkové krabičce, samostatně nebo v sadě.

Vyrábíte také jablečný ocet?

Ano. Vyrábíme nápojovo-salátový jablečný ocet z bio jablečné šťávy. Fermentuje v kamenině, zraje v dubové kádi a obsahuje živou mateční kulturu.

Je váš jablečný ocet vhodný k pití?

Ano, vždy však naředěný ve vodě nebo jiném nápoji. Čistý ocet není vhodné pít, protože může podráždit sliznice.